Şərq Tərəfdaşlığı Vətəndaş Cəmiyyəti Forumunun Azərbaycan Milli Platformasının icra etdiyi “Azərbaycanda VCT-lərin (Azərbaycanda SMART VCT-lər) dayanıqlığına nail olmaq üçün mexanizmlərin gücləndirilməsi” layihəsi çərçivəsində hazırlanan növbəti veriliş ictimaiyyətə təqdim olunub. “Kanal 13” televiziyasında yayımlanan üçüncü verilişdə “Qlobal iqlim dəyişikliyi” mövzusu müzakirə (https://youtu.be/fDvGO0otr4E?si=iTIXbi3sDmNdVo7B) olunub.
Verilişin qonaqları Azərbaycan Orintoloji Cəmiyyətinin sədri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Elçin Sultanov və Sosial Strateji Tədqiqatlar Mərkəzinin sədri İlqar Hüseynli olub.
Verilişdə qlobal iqlim dəyişikliyinin yaratdığı təsdidlər və problemdən çıxış yolları müzakirə edilib. Qeyd edək ki, Azərbaycan dilində yayımlanan veriliş ingilis dilində subtitrlarla yayımlanıb.

The program regarding Azerbaijan's National Platform of the Eastern Partnership Civil Society Forum on Global climate change has been released. Within the framework of the project "Strengthening Mechanisms for Ensuring the Sustainability of CSOs in Azerbaijan (SMART CSOs in Azerbaijan)," carried out by the Azerbaijan National Platform of the Eastern Partnership Civil Society Forum, the next program has been presented to the public. The third program, broadcasted on "Kanal 13" television, discussed the topic of "Global climate change" (https://youtu.be/fDvGO0otr4E?si=iTIXbi3sDmNdVo7B).
The guests on the program were chairman of the Azəerbaijan Ornithological Society Elchin Sultanov, and chairman of Sosial Strategic Research Ilqar Huseynli.