Şərq Tərəfdaşlığı Vətəndaş Cəmiyyəti Forumu Azərbaycan Milli Platformasının QHT Məktəbi vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri üçün 3 günlük təlim keçib. “Dialoq strategiyaları və alətləri üzrə master təlimi” “Azərbaycanda VCT-lərin (Azərbaycanda SMART VCT-lər) dayanıqlığına nail olmaq üçün mexanizmlərin gücləndirilməsi” layihəsi çərçivəsində həyata keçirilib.
“Prioritet” Sosial İqtisadi Araşdırmalar Mərkəzi İctimai Birliyinin sədri, Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Müşahidə Şurasının üzvü Zaur İbrahimovun apardığı təlim zamanı iştirakçılarla problemin mahiyyətinin müəyyənləşdirilməsi və müsbət dəyişiklər üçün yanaşmaların müəyyən edilməsi ilə bağlı müzakirə aparılıb.
İnteraktiv keçən təlim zamanı problemin mahiyyəti anlayışı, problemin mahiyyətinin müəyyənləşdirilməsi, problemin həlli üçün zəruri dəyişikləri necə müəyyən etmək və dəyişiklik nəzəriyyəsi ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin, iştirakçılara effektiv dialoq/danışıq bacarıqları, qarşılıqlı faydalı həllər tapmağa imkan verən danışıq strategiyaları ilə bağlı da məlumat verilib.

The Azerbaijan National Platform has successfully concluded a comprehensive 3-day training program
The NGO School of the Eastern Partnership Civil Society Forum, Azerbaijan National Platform, organized the training under the project "Strengthening mechanisms to achieve sustainability of CSOs in Azerbaijan (SMART CSOs in Azerbaijan)." The training, titled "Master Training on Dialogue Strategies and Tools," aimed to enhance the capabilities of civil society representatives.
Led by Zaur Ibrahimov, Chairman of the Social Economic Research Center and a member of the Supervisory Board of the State Support Agency for Non-Governmental Organizations in Azerbaijan, the sessions involved engaging discussions with participants. The focus was on elucidating the core issues and devising approaches for fostering positive changes.
The interactive training facilitated the exchange of ideas on grasping the essence of problems, defining necessary changes to address issues, and exploring the theory of change. Additionally, participants gained insights into effective dialogue and negotiation skills, along with strategies for achieving mutually beneficial solutions.